Škoda Tour 2012 (cz)

23.6.- 30.6.2012 - Jánské Lázně, Česká republika
(50.631334,15.772247)

Jánské Lázně49. ročník mezinárodního setkání se bude konat v krkonošském lázeňském městečku Jánské Lázně na úpatí Černé hory.

Janské Lázně jsou světoznámým lázeňským městem. Jsou jedinými lázněmi na české straně Krkonoš. V blízkém Polsku-Dolním Slezsku je pro srovnání  12 lázeňských míst. Klidné městečko s nevšední historií se rozkládá na úpatí Černé hory (1299 m. n. m.), na jejíž vrcholek vede přímo z města kabinová lanová dráha. Díky nově vybudovaným lanovkám, vlekům i běžeckým lyžařským tratím se město stalo špičkovým sportovním a rekreačním střediskem a ideálním východiskem do nejvyšších českých hor Krkonoš jak v zimě pro lyžaře, tak v létě pro cyklisty i pěší turisty.

Účastníci budou ubytováni v hotelu Omnia a několika dalších penzionech v blízkosti hotelu.

Hotel OmniaK dispozici bude kromě hotelového zázemí i sedačková lanovka na Černou horu, odkud je možné podnikat výlety po hřebenech Krkonoš, nebo jen obdivovat panorama nejvyššího pohoří České republiky i nejvyšší hory Sněžky.

V průběhu setkání bude uspořádána tradiční poznávací jízda po okolních zajímavostech - Rallye Škoda Tour, setkání zástupců zúčastněných klubů a v rámci dne Škody výstava vozidel účastníků, setkání se zástupci firmy Škoda-Auto, návštěva u starosty města i fotbalové utkání proti místnímu týmu.

Pro účastníky budou připraveny i společné výlety. Letošními cíli budou například závod Škoda Auto v Kvasinách, safari ve Dvoře Králové, hospital v Kuksu, pivovar Náchod a další.

Jánské Lázně        Hotel Omnia        Luční dům        Pension Adélka        Pension Flóra

Škoda Tour 2012  - Google maps